آموزش و دستورات قبل از جراحی

از نظر نوع جراحی، جراحی­های این مرکز به سه دسته جراحی­های کوچک و محدود، جراحی­های بزرگ و وسیع و جراحی­های پیچیده و پیشرفته تقسیم بندی می ­شوند. از نظر دستورات قبل از جراحی به جز تفاوت در نوع داروهای مصرفی و زمان شروع آنها، هیچ تفاوتی بین این سه گروه جراحی­ها وجود ندارد و بیماران لازم است به نکات زیر توجه کنند:

۱- بدون شک شما پرونده پزشکی مطب را کامل کرده­ اید و اطلاعات سلامتی و یا بیماریهای شما در پرونده شما ثبت شده است. با توجه به تاریخچه پزشکی و در صورت نیاز آزمایشات و یا مشاوره­ های تکمیلی، روند ایده­ آل و طرح درمان شما توسط ما کاملا مشخص شده است. اگر چنانچه فراموش کرده ­اید موردی را درباره سلامتی و عادات خودتان به ما بگویید تردیدی نکنید و تا قبل از شروع درمان به ما اطلاع دهید.

۲- در صورتیکه داروهایی برای شما تجویز کرده ­ایم که لازم باشد قبل از شروع درمان استفاده کنید حتما طبق دستور و منظم مصرف کرده باشید و در غیر اینصورت باید اطلاع رسانی کنید.

۳- چنانچه اضطراب دارید می­ توانید با ما در میان بگذارید تا با کمک داروهای مناسب از اضطراب شما کاسته و امکان یک خواب خوب و عمیق را در شب پیش از درمان برایتان فراهم کنیم.

۴- در جراحی­های بزرگ یا پیچیده بهتر است شب قبل استحمام کرده و قبل از مراجعه به مطب دستها و صورت خودتان را با آب و صابون به خوبی بشویید. پیشنهاد می ­شود آقایان ریش و سبیل خود را ترجیحاً تراشیده و یا در حد بسیار کوتاه ماشین کنند.

۵- پرسنل درمانی آماده هستند که قبل از شروع درمان سئوالات احتمالی شما را پاسخ دهند و شرایط آرامش شما را فراهم آورند. اگر این نیاز را در خود می­ بینید، می ­توانید حدود نیم ساعت زودتر به مطب مراجعه کنید و در یک محیط آرام و صمیمی آمادگی روحی لازم برای انجام درمان خود را بدست آورید.

۶- قبل از شروع درمان در مطب به شما داروهایی داده می­ شود که لازم است طبق دستور آنها را بخورید. سپس با دهان شویه، دهان خود را شسته و با راهنمایی پرسنل آماده ورود به اتاق درمان خواهید شد.